SK

Ubytovanie

Bartošova lehôtka

Národný Trust n.o. Vám ponúka zažiť jedinečnú atmosféru ubytovania v historickom prostredí ľudového domu v Bartošovej Lehôtke pri Kremnici. Pozývame Vás do zachovaného domu hornotekovského typu ľudovej architektúry, do posledného domu so slamenou strechou, ktorý je pre svoje unikátne hodnoty zapísaný aj v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok Slovenska!

V súčasnosti je objekt vo vlastníctve Národného Trustu n.o., ktorý dlhodobo dom chráni a snaží sa ho zmysluplne využívať. Vďaka jeho jedinečnosti v regióne Stredného Pohronia ľudový dom v Bartošovej Lehôtke slúži najmä ako živá expozícia ľudového staviteľstva s možnosťou krátkodobého ubytovania najmä pre domácich a zahraničných turistov so vzťahom k histórii a kultúrnemu dedičstvu. Dom zároveň slúži ako názorná ukážka pre vzdelávanie v oblasti kultúrneho dedičstva.

Národný Trust n.o. udržiava rodinný dom Balážovcov ako jedinečnú ukážku života našich predkov na vidieku. Keďže je priebežná ochrana domu pre našu mimovládnu organizáciu mimoriadne náročná, budeme Vám vďační , že nám formou využitia ubytovanie v tomto objekte za prijateľné ceny, pomôžete tento objekt zachrániť pre budúce generácie ! Ubytovanie si môžete rezervovať na našej adrese nt@nt.sk alebo kubikova@nt.sk.

Cenník ubytovania – Ľudový dom - Bartošova Lehôtka:

Dom prenajímame výhradne ako celok; cena krátkodobého prenájmu a spotrebovaných energií je stanovená takto:
 

  1. obývacia izba s dvomi lôžkami, kuchyňa, spálňa s dvomi lôžkami, 25,00 € / deň
  2. spotreba plynu podľa aktuálnej tarifikácie SPP 0,70 € / 1 m3
  3. spotreba elektrickej energie podľa aktuálnej tarifikácie SSE 0,30 € / 1 kWh
  4. daň obci 0,50 € / osoba / deň
  5. Pri pobyte nad 7 dní poskytujeme zľavu 15 %
  6. Pre rezervovanie objektu na určitý termín je potrebné dopredu zaplatiť zálohu vo výške cca. 40% z ceny pobytu
  7. Pobyt sa dá stornovať najneskôr tri dni pred plánovaným nástupom na daný pobyt.

Pre viac info kontaktujte j.fedurcova@nt.sk 

Bartošova Lehôtka 10